Likwidacja przebarwień

Przebarwienia są problemem estetycznym wynikającym z nierównomiernego rozmieszczenia barwnika w komórkach skóry. Zmiany pigmentacyjne mogą powstać w wyniku zaburzeń hormonalnych, czynników genetycznych, ekspozycji na promieniowanie UV oraz chorób ustrojowych i przyjmowania niektórych leków.

Na Jaka jest skuteczność zabiegu?

Skuteczność zabiegu zależy od rodzaju i głębokości przebarwień, a także czasu utrzymywania się zmian. Efekt często widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty laserowego usuwania przebarwień skóry zobaczymy w przypadku zmian płytkich, do których zaliczamy min. przebarwienia posłoneczne, piegi, ostudy, plamy wątrobowe itp. Im dłużej utrzymujące się przebarwienia, tym cięższe do usunięcia i mogą wymagać dłuższego czasu prowadzenia terapii.

Jak wygląda skóra po zabiegu?

Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona, może pojawić się również lekka opuchlizna . Odczuwalne jest ciepło, które można zniwelować poprzez nałożenie preparatów łagodzących. Obszary skóry na których zlokalizowane były przebarwienia początkowo ulegają ściemnieniu, a w ciągu kilku dni złuszczeniu. Po kilku dniach powyższe objawy ustępują.

Jak długo trwa zabieg? Ile razy należy powtórzyć?

Zabieg trwa 15-60 min w zależności od powierzchni. W przypadku przebarwień skóry jest to najczęściej 1-4 zabiegi, powtarzane co 4 tygodnie.

Czas trwania:

15-60min