Medycyna Estetyczna

BOTOKS

Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Medyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach.

MEZOTERAPIA

Mezoterapia to niechirurgiczna metoda regeneracji skóry polegająca na podawaniu drogą iniekcji (zastrzyków) substancji czynnych w głąb skóry w celu poprawienia jej metabolizmu,mikrokrążenia i dotlenienia, stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny oraz prawidłowego odżywienia i nawilżenia skóry.

LIPOLIZA INIEKCYJA

Lipoliza iniekcyjna to małoinwazyjna i obecnie najnowocześniejsza metoda modelowania sylwetki z dziedziny medycyny estetycznej, przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

VOLUMETRA

Z upływem czasu skóra traci elastyczność, zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej, zmienia się jej rozlokowanie – przemieszcza się ona ku dołowi, w wyniku czego zmienia się kontur twarzy, nabiera ostrzejszych, postarzających ją rysów. Remedium na poprawienie wyglądu twarzy to wolumetria, czyli zabiegi przywracające utraconą objętość za pomocą kwasu hialuronowego.

NICI PDO

Nici PDO to nici wykonane z bardzo silnych i wytrzymałych włókien syntetycznych. Produkowane są z polidioksanonu, materiału znanego i używanego w medycynie od dawna. To właśnie z niego powstają nici chirurgiczne służące do wykonywania rozpuszczalnych szwów skórnych i podskórnych. Nici te zbudowane są z jednego albo dwóch skręconych ze sobą włókien. Ich cechą charakterystyczną jest to, że po upływie określonego czasu (około 240 dni) całkowicie rozpuszczają się w tkance.