Nici PDO to nici wykonane z bardzo silnych i wytrzymałych włókien syntetycznych. Produkowane są z polidioksanonu, materiału znanego i używanego w medycynie od dawna. To właśnie z niego powstają nici chirurgiczne służące do wykonywania rozpuszczalnych szwów skórnych i podskórnych. Nici te zbudowane są z jednego albo dwóch skręconych ze sobą włókien. Ich cechą charakterystyczną jest to, że po upływie określonego czasu (około 240 dni) całkowicie rozpuszczają się w tkance. Zastosowanie nici PDO powoduje, że w skórze stymulowana jest produkcja nowego kolagenu, co wyraźnie poprawia jej sprężystość, elastyczność i napięcie. Nici stymulują również fibroblasty, które są odpowiedzialne za pobudzenie syntezy elastyny. Polidioksanon sprawia, że w skórze rusza także synteza kwasu hialuronowego. Po wprowadzeniu do skóry nici PDO staje się ona jędrniejsza, wygładzona i optymalnie nawilżona, a efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 24 miesięcy po jego przeprowadzeniu.
Nici te są wykorzystywane przede wszystkim w zabiegach odmładzających twarz. Doskonale wygładzają poziome i pionowe zmarszczki na czole. Korygują opadające brwi, opadające i pomarszczone policzki, niwelują tzw. zmarszczki palacza, fałd podbródkowy, fałd nosowo-wargowy, podwójny podbródek, a także fałdy i zmarszczki w okolicy szyi i dekoltu. Zabieg nićmi PDO to idealny sposób na poprawę owalu twarzy i przywrócenie jej młodzieńczego blasku.
Jak wygląda zabieg?
Zabieg z użyciem nici PDO jest małoinwazyjny i komfortowy dla pacjenta. Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz znieczula miejscowo obszar skóry, na którym będzie on przeprowadzany, podając pacjentowi lidokainę. Nici wprowadzane są w warstwy skóry przy użyciu specjalnych jednorazowych igieł, które są niezwykle cienkie. Ułożenie nici PDO nie jest przypadkowe, opiera się na wykorzystaniu naturalnych linii napięcia skóry. Dzięki temu efekt zabiegu jest podobny do tradycyjnego liftingu chirurgicznego. Po przeprowadzeniu zabiegu na skórze nie pozostają żadne blizny ani nacięcia, a pierwsze efekty są widoczne od ręki. Po upływie około 10 do 14 dni od daty zabiegu w skórze zaczyna się produkcja nowego kolagenu oraz elastyny i to właśnie wtedy efekty zaczynają być wyraźnie widoczne. Z czasem są coraz lepsze.
Nici z kwasem polimlekowym
Kwas polimlekowy jest składnikiem ludzkiego ciała i stymuluje proces odnowy komórek.
Ma silne działanie odmładzające – aktywuje naturalną rewitalizację skóry. Wskazaniem do zabiegu jest utrata jędrności i gęstości skóry, zmiana konturu twarzy, pojawienie się zmarszczek.
Zabieg z użyciem nici PLLA charakteryzuje się wysoką skutecznością, porównywalną do liftingu chirurgicznego. Wprowadzone nici tworzą podskórny szkielet, mocując tkanki na właściwym miejscu. Efekt pogłębia się po kilku tygodniach, kiedy nić zaczyna się rozpuszczać powodując stopniową biostymulację i biorewitalizację. Komórki zmuszone są do produkcji własnej tkanki, dzięki czemu efekty po zastosowaniu nici PLLA są naturalne i dłuższe.
Skóra odbudowuje się powoli, co gwarantuje młody i naturalny wygląd – rezultatem zabiegu jest nie tylko uniesienie tkanek, ale także poprawa kondycji skóry – ujędrnienie i pogrubienie.
Kwas polimlekowy cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, stosowany jest w medycynie estetycznej od bardzo wielu lat.
Jak długo trwa zabieg?
od 30-60 min.