Botoks

REDUKCJA ZMARSZCZEK 

Czym jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa jest toksyną biologiczną wytwarzaną przez beztlenową pałeczkę Clostridium botulinum. Medyczne zastosowanie ma oczyszczona postać toksyny botulinowej, która rozwija się w specjalnych warunkach.

Na czym polega zabieg?

Preparat podawany jest w wybrane miejsce zabiegowe. Produkt zaczyna działać po 2-3 dniach, a pełen efekt leczenia widoczny jest już po 10-14 dniach.

Na jakie okolice wykonywany jest zabieg?

Twarz- redukcja kurzych łapek czyli zmarszczek przy zewnętrznych kącikach oczu, zmarszcek między brwiami tzw. lwiej zmarszki, poziomych lini na czole. Zastosowanie znajduje w leczeniu bruksizmu oraz leczeniu nadpotliwości stóp, dłoni oraz skóry głowy.

Czas trwania:

220zł

Koszt zabiegu:

220zł

LECZENIE BRUKSIZMU

Bruksizm to nadmierna i mimowolna aktywność mięśni żwaczy. Charakterystyczne dla bruksizmu jest zaciskanie i zgrzytanie zębami podczas snu. To niekontrolowane zjawisko ma negatywne skutki uboczne zdrowotne i estetyczne. Prowadzi do ścierania szkliwa, odkrywania korzeni zębów, uszkodzeń dziąseł, złamań zębów, a gdy długo jest nie zdiagnozowane i nieleczone, może spowodować nawet stany zapalne i zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów skroniowo- żuchwowych. Mogą pojawić się migreny, napięcia karku, bóle głowy, pleców, zaburzenia równowagi czy problemy ze słuchem. Dodatkowo niekorzystnym efektem bruksizmu może być tzw “twarz kwadratowa”, ciężka i poszerzona w dolnej partii o zmienionym owalu.

Jak działa botoks na bruksizm?

Działanie toksyny botulinowej polega na czasowym zablokowaniu przepływu impulsu nerwowego do mięśnia żwacza. Powoduje to zmniejszenie napięcia mięśnia i w efekcie jego obkurczenie i rozluźnienie oraz zapobiega ich nadreakcji. Zmniejsza się napięcie i ból mięśni. Po pewnym czasie zanika również objaw zgrzytania zębami, rysy twarzy w okolicy szczęki ulegają złagodzeniu, a nawet widocznemu odmłodzeniu.

Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy.

Przebieg zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezpieczny, mało inwazyjny i prawie bezbolesny. Nie wymaga znieczulenia. W miejscu podania preparatu czuć jedynie lekkie ukłucia i rozpieranie, nie zostawia praktycznie żadnych śladów.

Może wystąpić lekkie zaczerwienienie, które ustępuje po około godzinie.

Czas trwania:

15min

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością – jest leczenie botoxem.

Jak długo trwa zabieg?

Sesja trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki, botox blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Skuteczność kuracji wykazuje indywidualne różnice u poszczególnych osób.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy do roku, potem można zabieg powtórzyć.

Czas trwania:

30min